istanbul-altin-degerler-odulu

BEE’O Propolis’e Bir Ödül de Ekonomi Zirvesi’nden!

BEE’O Propolis, Ekonomi Zirvesi’nden Ödülle Döndü!

Türkiye’nin ilk ve tek yerli propolis üreticisi BEE’O Propolis, yine inovasyon konusundaki üstün başarılarıyla “İstanbul Altın Değerler” ödülünün sahibi oldu.

 

İstanbul Ekonomi Zirvesi, ülkemize katma değer yaratan markaları ödüllendirdiği İstanbul Altın Değerler Ödül Töreni’nde, ülkemizin ilk ve tek inovasyon ödüllü yerli propolis üreticisi BEE’O Propolis’i, inovasyon konusundaki üstün başarılarından dolayı “İstanbul Altın Değerler” ödülü ile taçlandırdı. “Küresel krizden çıkışın yol haritasını belirlemek” temasıyla gerçekleşen “İstanbul Ekonomi Zirvesi ve İstanbul Altın Değerler Ödül Töreni”, 14 Aralık 2018 Cuma günü Çırağan Sarayı’nda gerçekleşti. Bu yıl ikincisi düzenlenen zirvede, ülkemize katma değer yaratan yenilikçi 34 kişi ve kuruma çalışmalarından dolayı ödül verildi.

 

Ödülü, Türkiye İş Kadınları Derneği (TİKAD) Yönetim Kurulu Üyesi Emine Kamışlı Sabancı’nın elinden alan BEE’O Propolis Genel Müdürü Gıda Yüksek Mühendisi Aslı Elif Tanuğur Samancı, yaptığı konuşmada “Bizi bu değerli ödüle layık gören ve çalışmalarımızı takdir eden herkese çok teşekkür ederiz. Kadın girişimci olmak ve sektörde tutunabilmek bir hayli zor bir yolculuktu. TİKAD A.Ş. ile tanışana kadar bu yolculuk oldukça çetin geçiyordu. Özellikle Emine Kamışlı Sabancı’ya kadın girişimcilere verdiği mentorluk desteği için çok teşekkür ederim. Bu ödülü kendisinin elinden almak benim için çok büyük bir gurur. Yaptığımız her araştırma ve bu doğrultuda ürettiğimiz her ürün, öncelikle ülkemize değer katma amacını taşıyor. Ne mutlu bize ki kurulduğumuz günden bu yana geçirdiğimiz 5 yılı, 24 farklı ödülle taçlandırdık. Bunların birçoğunu ulusal ve uluslararası arenalarda aldığımız inovasyon ödülleri oluşturuyor. İstanbul Altın Değerler ödülü ile bu inovasyon ödüllerine bir yenisini daha eklemenin mutluluğunu ve gururunu yaşıyoruz” şeklinde konuştu.

 

2019 hedefleri hakkında da bilgi veren Tanuğur, Ar-Ge çalışmalarının hız kesmeden devam ettiğini ve pazara yeni ürünler sunacaklarını kaydetti. TİKAD’tan aldıkları yatırımı, yeni inovatif katma değerli ürünleri üretmek amacıyla kullanacaklarının altını çizen Tanuğur, “Anadolu propolisini bir dünya markası yapmak adına çıktığımız bu yolda, Türkiye’de daha önce üretilmeyen propolisi, yine Türkiye’de ilk kez geliştirdiğimiz “Sözleşmeli Arıcılık Modeli” ile üretiyoruz. Bu üretim sürecinde geliştirdiğimiz proses yöntemimiz ile propolisi, insan tüketimine uygun hale getirdik. Her geçen gün büyümeye ve ülkemizin adını yurtdışında temsil etmeye devam ediyoruz. Bugün, ayrıca BEE&YOU markamızla Amerika, Kore, Almanya, Hollanda, İsveç, İngiltere, Avusturya, Kıbrıs, Suudi Arabistan ve Pakistan’a ürünlerimizi ihraç ediyoruz. 2019’da da hız kesmeden ihracat yaptığımız ülkelerin sayısını çoğalmayı hedefliyoruz” şeklinde belirtti.