inovalig-odulu

Türkiye İhracatçılar Meclisi’nin (TİM) Ekonomi Bakanlığı  koordinasyonunda  düzenlediği ve ülkemizde inovasyon kültürünün yaygınlaşmasında büyük rol oynayan Türkiye İnovasyon ve Girişimcilik Haftası ödülleri İstanbul Kongre Merkezi’nde sahiplerini buldu.  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da katıldığı ödül töreninde, BEE’O Kurucu ortağı ve Genel Müdürü Gıda Yüksek Mühendisi Aslı Elif Tanuğur Samancı, ödülü Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi, Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak ve TİM Başkanı Mehmet Büyükekşi’nin elinden aldı.

1000’e yakın başvuru arasından bu ödüle layık görülen BEE’O Propolis, Türkiye’nin “Sözleşmeli Arıcılık” modeli ile üretilen ilk ve tek yerli propolisi…

BEE’O, ham halde tüketilemeyen propolis için İstanbul Teknik Üniversitesi Arı Teknokent’te geliştirdiği Ar-Ge yöntemiyle propolisin içerisindeki yararlı bileşenleri maksimum oranda koruyacak özütleme yöntemini geliştirdi. BEE’O propolis, piyasadaki benzer ürünlerden en az 5 kat daha yüksek biyolojik aktiviteye sahip. Ülkemize Çin’den ithal edilen propolisin Türkiye’de ilk kez “Sözleşmeli Arıcılık” modeliyle yerli üretimini başlatan BEE’O, Anadolu propolisini Amerika’dan Avrupa’ya, Kore’den Suudi Arabistan’a pek çok ülkeye ihraç ediyor. Son 3 yılda İnovaLİG ile birlikte toplamda ulusal ve uluslararası 11 farklı ödüle layık görülen BEE’O, Anadolu propolisini bir dünya markası yapma yolunda emin adımlarla ilerliyor.